Dom Pomocy Społecznej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony dpsgrudziadz.pl.
Data publikacji strony internetowej: 11 kwiecień 2022 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 25 marzec 2024 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
– brak tekstu alternatywnego dla zdjęć
– mapa jest wyłączona z obowiązku zapewnienia dostępności
– niektóre dokumenty w postaci skanów
Nadmierne koszty
dokumenty PDF, które wymagają skanowania i przekształcenia w dostępne dokumenty cyfrowe, koszt digitalizacji dokumentów może przewyższać korzyści wynikające z ich dostępności możliwość bezpośredniego kontaktu z administratorem strony w celu uzyskania dostępu do niedostępnych cyfrowo treści
Treści nieobjęte przepisami
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji: 11 kwiecień 2022 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 29 marzec 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
– serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści osobom niedowidzącym
– zmiana wielkości czcionki
– zmiana kontrastu
– tekst odczytywalny maszynowo za wyjątkiem skanów dokumentów
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzata Orzeszyna — mailowo m.orzeszyna@dpsgrudziadz.pl lub telefonicznie 564517522.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
86-300 Grudziądz, ul. Parkowa 12
Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu prowadzi działalność w kilku budynkach rozlokowanych w różnych częściach miasta.
- Budynki przy ulicy Parkowej 12
1) Budynek administracyjny przy ulicy Parkowej 12 mieści się w budynku dwukondygnacyjnym, wejście z poziomu podwórka na parter budynku.
2) Budynek mieszkalny przy ulicy Parkowej 12 to budynek trzykondygnacyjny z częściowo użytkowym poddaszem. Wewnątrz budynku klatka schodowa z windą osobową umożliwiającą komunikację z każdą kondygnacją i użytkowym poddaszem. Wejście do budynku na poziom parteru możliwe jest kilkoma wejściami, w tym jedno z wykorzystaniem zewnętrznej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami.
3) Budynki przy ulicy Parkowej 12 mieszczą się na ogrodzonym terenie, z wewnętrznymi podwórkami, dojazdami, chodnikami bez barier architektonicznych. Wejście na teren Domu przez bramkę i bramę wjazdową obsługiwaną całą dobę przez portiernię.
- Budynki przy ulicy Nadgórnej 30/32
1) Dwa budynki mieszkalne przy ulicy Nadgórnej 30/32 to budynki czterokondygnacyjne. Wejście do budynków na poziom parteru możliwe jest kilkoma wejściami, w tym do każdego z budynków jedno wejście z poziomu podwórka do windy osobowej umożliwiającej komunikację między kondygnacjami. Drzwi wejściowe poprzedzające wejście do windy otwierają się automatycznie. Dodatkowo na kondygnacji trzeciej budynki połączone są łącznikiem i pochylnią dla z niepełnosprawnościami.
2) Jeden budynek mieszkalny przy ulicy Nadgórnej 30/32 to budynek dwukondygnacyjny, bez windy, z odrębnym wejściem przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. 3) Budynki przy ulicy Nadgórnej 30/32 mieszczą się na ogrodzonym terenie, z wewnętrznymi podwórkami, dojazdami, chodnikami bez barier architektonicznych. Wejście na teren Domu przez bramkę i bramę wjazdową obsługiwaną całą dobę przez portiernię. Pozostałe wejścia maja charakter pomocniczy (pracownicy, wjazd na parking).
- Budynek przy ulicy Armii Krajowej 39 Budynek przy ulicy Armii Krajowej 39 to budynek mieszkalny dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Wewnątrz budynku winda osobowa umożliwiająca komunikację z każdą kondygnacją i użytkowym poddaszem. Wejście do budynku na poziom parteru możliwe jest kilkoma wejściami, w tym jedno z wykorzystaniem zewnętrznej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek mieści się na ogrodzonym terenie, z wewnętrznym podwórkiem, dojazdem, chodnikiem bez barier architektonicznych. Wejście na teren Domu przez bramę wjazdową obsługiwaną przez pracowników zdalnie.
- Budynek przy ulicy Dywizjonu 303 nr 4 Budynek przy ulicy Dywizjonu 303 Nr 4 to budynek mieszkalny dwukondygnacyjny oraz budynek przeznaczony dla potrzeb dziennego ośrodka wsparcia. Wewnątrz budynku klatka schodowa z windą osobową umożliwiającą komunikację z każdą kondygnacją. Wejście do budynku na poziom parteru możliwe jest kilkoma wejściami, w tym jedno główne z wykorzystaniem zewnętrznej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek mieści się na częściowo ogrodzonym terenie. Dojazd i chodniki bez barier architektonicznych.
- W każdym budynku mieszkalnym wymienionym w punktach 1-4 szerokość drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynkach znajdują się łazienki przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Część wind osobowych wyposażonych jest w system głośnomówiący i przyciski mające oznakowania w alfabecie Braille’a. W Domu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Na terenie trzech obiektów tj. Parkowej 12, Nadgórnej 30/32, Dywizjonu 303 Nr 4 na parkingach wyznaczone są miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami.
- Budynek przy ulicy Piłsudskiego 111 jest budynkiem trzykondygnacyjnym przeznaczonym dla potrzeb dziennego ośrodka wsparcia. Budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Pomoc pracownika dla osób z niepełnosprawnościami dostępna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym interesanta (brak dzwonka przywołującego).
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, konieczne wcześniejsze umówienie terminu. W budynku przy ulicy Dywizjonu 303 nr 4 i Piłsudskiego 111 zamontowane są pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących.